Jak urządzić przestronne poddasze?

Kiedy w naszym domu piętrem jest już poddasze, stanowi ono strefę rodzinną, czyli sferę relaksu i odpoczynku. Dlatego tak ważne jest, by móc ją urządzić komfortowo i przytulnie. W tym celu najlepiej będzie skorzystać z oferty okien, dzięki którym przestrzeń wizualnie i optycznie powiększy się, a do środka wpłynie więcej światła, jakże potrzebnego do tego, by czuć się po prostu dobrze w swoim własnym domu.

 

Kuchnia na poddaszu

Tak, to jest możliwe. Nikt nie powiedział, że nie można mieć efektywnej kuchni na poddaszu ze skośnymi ścianami. Wręcz przeciwnie. Rezultat jest naprawdę oszałamiający. Wystarczy odpowiednio zaaranżować meble, najlepiej na wymiar, zadbać o wszystkie skosy itp. Wtedy już tylko wyobraźnia będzie nas ograniczała pod względem wystroju i detalów. Warto również pomyśleć o oknach o zwiększonej wytrzymałości. Nie będą one podlegać oddziaływaniu pary, szczególnie mowa tutaj o elementach, które mogą napęcznieć, jak drewno, a także o elementach metalowych, które mogą rdzewieć.

 

Łazienka

Również jest to możliwe. Dlaczego właśnie by nawet nie urządzić salonu kąpielowego? Nie ma nic cudowniejszego jak kąpiel z widokiem na niebo. Ważne, by wszystkie skosy wziąć pod uwagę już na etapie planowania łazienki. Oczywistym jest, że w miejscu skosu nie umieścimy kabiny prysznicowej. Kiedy aranżujemy wnętrze, możemy mimo wszystko stworzyć projekt, dzięki któremu nasza łazienka na poddaszu nie straci na przestronności, a nawet zachowa swoją całkowitą funkcjonalność i charakter. W dodatku skośne ściany, mimo iż sprawiają problemy, to jednak prezentują się nad wyraz elegancko i nowocześnie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *