Skąd wziąć miejsce na garderobę w mieszkaniu?

Niektórzy mogą pozwolić sobie na garderobę, która jest odrębnym pomieszczeniem. Wtedy możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ oprócz metrażu nic nie wpływa na na urządzanie takiego wnętrza. Większość z nas jednak nie ma takich możliwości. Trzeba liczyć się z niewielkim mieszkaniem i należy w taki sposób zaprojektować poszczególne pomieszczenia, by było w nich miejsce na wszystko. Kiedy marzy się nam garderoba, to również da się zrobić!

 

Szafa

Dlaczego by nie postawić na szafę? Obecnie ich projekty są tak przemyślane, że nierzadko mogą one całkowicie zapewnić nam wolną przestrzeń na wszystkie ubrania i być świetną alternatywą dla osobnej garderoby. Ergonomicznie zaprojektowane półki i szuflady to kolejne miejsca, w których zmieszczą się nasze rzeczy. Można w nich przechowywać także biżuterię, czy kosmetyki. Warto zastanowić się także nad pantografami. Są to wieszaki z drążkiem montowane na samej górze, które można w każdej chwili zdjąć w zależności od potrzeby. Ważne, by wykorzystać przestrzeń aż po sufit. Nie tylko nasze wnętrze wyda się przez to przestronniejsze i wyższe, ale i skorzystamy na wszystkich zakamarkach, w których można coś schować.

 

Kotara

Jeśli nasza sypialnia jest naprawdę niewielka, wtedy można jeszcze pomyśleć o kotarze. Nie trzeba montować szafy, każdy zakamarek jest więc wykorzystany zgodnie z naszymi upodobaniami. Za kotarą można zaplanować liczne organizery i kosze, a także drążki na wieszaki. Aby zamontować taką kotarę, wystarczy pod sufitem zainstalować szynę. Na tym kończy się cały montaż. Jest więc błyskawicznie, a poza tym tanio i praktycznie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *