Niewielkie mieszkanie – jak urządzić sobie miejsce do pracy?

Jeśli chcemy być szczęśliwi w swoim niewielkim mieszkaniu, musimy zagospodarować je w taki sposób, by spełniało ono wszystkie swoje funkcje, było praktyczne, a do tego pozwalało się w nim normalnie przemieszczać. Nikt ni lubi, kiedy ie można w żadnym miejscu postawić nogi, a do tego obija się o każdy mebel i ścianę. Może pojawić się więc problem, kiedy jeszcze dodatkowo musimy wygospodarować sobie miejsce do pracy. Jak to zrobić?

 

Biurko

Może i przy to nieco prozaicznie, ale najlepiej będzie postawić je w największym pokoju, którym zazwyczaj jest salon. Z pewnością znajdzie się jeden róg w pomieszczeniu, w którym będziemy mogli zainstalować nasze biurko. Czasem wystarczy przesunąć nieco iny mebel, być może pozbyć się jakiejś nieefektownej doniczki, w której od dawna i tak już nic nie rośnie. Trzeba zastanowić się, jakie rzeczy nie są nam potrzebne, których już dawno nie używamy. Skoro biurko ma być obowiązkowym meblem, przy którym będziemy spędzać dużo czasu, warto przemyśleć tę kwestię. W takim biurku najlepiej wszystkie dodatkowe sprzęty, jak drukarki schować w wewnętrznych półkach. Jeśli biurko będzie stało z boku, będzie można także w odpowiedni sposób zakamuflować wszystkie kabelki.

 

Biurko wielofunkcyjne

To kolejna alternatywa dla zwykłego biurka. Warto pomyśleć o połączeniu miejsca biurowego z przestrzenią, którą można wykorzystać w całkiem inny sposób. Taka aranżacja będzie wtedy dobra zarówno do salonu, jak i do sypialni. Biurko można wkomponować w szafę lub regał, na którym oprócz urządzeń biurowych umieścimy także inne, chociażby książki, czy podręczne rzeczy. Wszystkie drobiazgi znajd swoje miejsce, a my będziemy mogli przy okazji spokojnie pracować.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *