Salon w stylu angielskim

Romantycy z pewnością nie pogardzą w swoim domu salonem w stylu angielskim. Jeżeli jednak należy się do osób będących miłośnikami minimalizmu, wtedy z pewnością taka aranżacja nie przypadnie im do gustu. Jest to całkowite przeciwieństwo tego stylu. W stylu angielskim z każdej strony można zobaczyć różne dodatki, akcesoria, wręcz bibeloty, ale również ciężkie draperie, materiały, sukna, z których powstają nie tylko obicia okazałych poduszkowych foteli, ale także zasłony dekoracyjne. Jak więc jeszcze można rozpoznać ten styl?

 

Wzornictwo

Z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych w tym stylu elementów są kwiaty. Można je spotkać praktycznie na każdym kroku. Tyczy się to nie tylko zasłon, ale również bić na fotelach i krzesłach. Do tego inne dodatki, które charakteryzuje oryginalny styl i wzornictwo. Wszystko to sprawia, że czujemy się w takim miejscu przytulie i komfortowo. Wnętrza sprawiają wrażenie ciepłych i wygodnych. Można się w nich rozsiąść i rozkoszować miękkością poduszek. Które potrafią ukołysać do snu.

 

Centrum pokoju

W centralnej części pokoju urządzonym w stylu angielskim obowiązkowo musi znaleźć się miejsce na kominek. Właśnie jego zadaniem jest utrzymanie ciepła, które charakteryzuje tego typu wnętrza. Kiedy rozpalimy w nim ogień, poczujemy przytulną atmosferę, a jedyne, czego będziemy pragnąć, to filiżanka gorącej herbaty w rodzinnym gronie.

 

Dekoracje

W salonie w stylu angielskim przeważa spora liczba dekoracji. Przede wszystkim mowa tutaj o rodzinnych pamiątkach, zdjęciach. To nie tylko zespala rodzinę, ale także wprawia domowników w pewien sentymentalny nastrój. Kolekcjonowanie takich pamiątek uczy szacunku do tradycji oraz do własnej rodziny.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *