Jak przechowywać rzeczy w małym mieszkaniu?

Małe mieszkanie wcale nie musi oznaczać przepychu i tłoku. Jeśli tylko odpowiednio się je zaprojektuje, znajdzie się w nim miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy. Wystarczy trochę inwencji twórczej, wyszukanie inspiracji i stworzenie planu.

 

Jak dobrać półki do małego mieszkania?

Jeśli tylko marzymy o urządzeniu interesujących schowków do niewielkiego mieszkania, warto w tym celu zastanowić się nad zabudową całej ściany. Ważne, by się sięgała ona aż po sufit. Nie tylko nasze wnętrze wyda się przez ten zabieg większe, ale także każdy centymetr, po którym przecież nikt nie będzie spacerował, będzie mógł zostać wykorzystany na rzecz schowku. Nikt również nie mówi tutaj o zamkniętej szafie. Można nawet na zamówienie stworzyć meblościankę marze, która będzie nowoczesna, stylowa, a zarazem niebanalnie zaprojektowana. Jeśli tylko są na to możliwości, warto także zaaranżować przestrzeń wolną wokół okna.

 

Meble wielofunkcyjne

Dla małych mieszkań jest to świetna alternatywa. Jednym z takich rozwiązań może być na przykład łóżko z baldachimem, ale w nowoczesnym wydaniu Zawiera ono moc półek, które można wykorzystać nawet na podręczne bibeloty. Interesująco prezentuje się także kanapa, która w swojej zabudowie posiada moc półek i regalików. W nich z pewnością zmieści się wiele rzeczy. Mogą to być książki, czy ulubione dekoracje. Jak więc widać, możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na mieszkanie, by już po niedługim czasie stworzyć swoje przytulne, i wcale nie zagracone gniazdko.

2 komentarze

  • Marlena

    Ja też mam małe mieszkanie. Na całej ścianie mam nowoczesną meblościankę na zamówienie.

  • Wojciech

    Kiedy remontowaliśmy mieszkanie już na tym etapie wiedzieliśmy, że będzie nam potrzebne wiele miejsca na wszystkie rzeczy. Wystarczyło ruszyć głową, zainwestować nieco więcej, le a to mamy święty spokój i nie martwimy się o miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *